Viskas apie laimę, grožį ir sveikatą namų sąlygomis…

Sekmadienio vakarą, saulutei šviečiant, su Charliu išsiruošėm į Japonų restoraną Suzu mokintis gaminti Sushi. Visiems ‘mokiniams’ susėdus, susipažinom su japonų kilmės sushi gaminimo profesionale Makiki Matthew, kuri mums papaskojo vadinamųjų sticky rice (lipnūs ryžiai) gaminimo paslaptis ir, kad netinka kinietiški, ilgagrūdžiai, indiški ir dar ten visokie kitokie ryžiai, bet būtinai turi būti japoniški sushi patiekalams gaminti. Ir dar reikia turėti katiliuką su storu dugnu ir būtinai su dangčiu.

Tikrai smagi pamokėlė, neįpareigojanti aplinka, visi linksmi ir atsipalaidavę klausėmės ir kopijavom Makiki judesius, gamindami mano taip mėgstamus japoniškus ryžių, žuvies ir daržovių suktinukus.

Pirmas iššūkis: maistine plėvele apvynioti japoniškus kilimėlius, kurie naudajami kaip pagrinidnis įrankis gaminant sushi. Plėvelė naudojama tam, kad ryžiai neprikibtų prie kilimėlio. Prieš pradedeant pamoką, gavom po kelis griežinelius avokado, agurko ir žuvies, kuriuos naudosim sushi gaminimo procese. Taip pat pirštines, kurias vilgėm į šlakelį aliejaus, kad rankos ryžiais neapliptų.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo lengva, bet reikia nutaikyti ryžių kiekį,  nes nuo to priklauso, kaip gražiai atrodys ir tvirtai laikysis sushi suktinukai.

Pamoka #1: Maki Sushi. Suktinukai su agurkais.

Pasitiesiam jūros dumblių paplotėlį (seaweed) šiurkščia puse į viršų.

 Agurkiukus dedam per patį viduriuką.

Sukam…

vyniojam tą kilimėlį…

Labai jau įdomus tas vyniojimo būdas, iš tikrųjų ne taip jau lengva. Pirmą sushi susukom su mokytojos pagalba, o su antru jau reikėjo patiems darbuotis! Vat vienas didesnis, kitas kūdesnis… kaip ir sakiau, labai jau reikia numanyti kiek tų ryžių dėti.

Po to kiekvienam reikėjo eiti prie stalo ir tokiu dideliu aštriu peiliu susipjaustyti tuos savo pačių gamintus sushi.

Prisiragavom belaukiant kol kiti susipjaustys, net nepalyginsi su pirktiniais, o dar paties gaminta! Džiaugsmo pilnos kelnės!

Pamoka #2: Nigiri Sushi su žalia žuvyte.

Charlis gavo  nemažai pagyrų už Nagiri sushi gamybą.

Pamoka #3: vakarietiškas sushi.

Pasirodo, kad labai paplitusi sushi forma, kai ryžiai yra suktinuko išorėje, nėra tikrieji japoniški sushi, o gryniausias vakariečių išmislas! Šį kartą ryžius reikia paskleisti taip, kad nesimatytų jūros dumbliai. Tada paplotėlį apversti aukštyn kojom. Šio tipo sushi gaminti naudojom 2 griežinėlius avokado ir 2 lašišos juosteles.

Ir vėl sukam…

vyniojam…

nešam pjaustyti.

Pakuojam į dėžutes, ragaujam slyvų vyną, dėkojam mokytojai ir skubam namo vakarienės!

Pasak Makiki į žuvies ir sushi restoranus geriausia eiti ketvirtadienį ir penktadienį, nes tada maistas būna šviežiausias. Taip pat sushi gaminimo profesionalė pataria neeksperimentuoti su Tesco, Sainsbury’s ar kitų prekybos centrų žuvimi gaminant sushi. Waitrose prekybos centre žuvis kiek brangesnė, bet tinkama japoniškų patiekalų gamybai namuose.

Jei turėsit progą, būtinai išbandykit! Smagu, skanu ir sveika!

About these ads

Parašykite komentarą

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Sekti

Gaukite kiekvieną naują įrašą į savo dėžutę.

%d bloggers like this: